Nie jestem pewna czy to dobrobyt, chęć poznawania nowych miejsc czy po prostu wygoda, ale cieszy mnie, że dla coraz większej liczby Polaków czas świąteczny to okazja do wyjazdu i wypoczynku

Pobyt w hotelu, pensjonacie czy innym tego typu miejscu jest świetnym pomysłem na święta wielkanocne, tym bardziej, że mamy jeden dodatkowy dzień wolnego, bez potrzeby proszenia szefa o urlop, a biorąc jedynie 7-8 dni urlopu zyskujemy aż dwa tygodnie wolnego (o tym kiedy korzystnie brać urlop pisałam tutaj). W tym roku Wielkanoc przypada późno, dopiero pod koniec kwietnia, więc możemy liczyć na ładną pogodę nawet Polsce. Co prawda upałów raczej nie będzie, ale śniegu też nie musimy się obawiać, jak to było w zeszłym roku.

Wybierając świąteczny wyjazd z wyżywieniem nie musimy myśleć o tym, co przygotować do jedzenia żeby wszystkim smakowało, a przecież i tak wiemy, że wszystkich się nie zadowoli. Oczywistym jest, że na wielkanocnym stole musi być jarzynowa sałatka i biała kiełbasa, o jajkach nie wspominając, bo to podstawa Wielkanocy. Na szczęście nie musimy się martwić, że zabraknie tradycyjnych smakołyków, bo większość hoteli i pensjonatów prześciga się w zapewnieniu nam jak najbardziej świątecznej atmosfery organizując np. konkurs na najpiękniej pomalowaną pisankę, śmigusowe lanie.

Kierunki:

Osobom, które chcą wyjechać tylko na wielkanocny weekend proponuję góry lub mazurskie jeziora, ale ostrzegam, że na Zakopiance należy się spodziewać standardowych w takim okresie korków oraz ścisku na Krupówkach. Za to na Mazurach nie liczcie, że się wykąpiecie w jeziorze albo poopalacie w bikini, ale na pewno odpoczniecie i miło spędzicie czas w rodzinnym gronie. W tym czasie większość hoteli i pensjonatów oferuje specjalne świąteczne pakiety, w tym oczywiście śniadanie wielkanocne. Ciekawym wyborem będzie pobyt w agroturystyce, jej właściciele na pewno zaserwują wiele smakołyków.

easter-beach

Wydłużającym weekend świąteczny do majówki, polecam lot na Maltę (Ryanair lata tam z Wrocławia i Krakowa, a Wizzair z Gdańska), jej mieszkańcy są bardzo katolickim narodem i manifestują swoją religijność organizując festyny i procesje. Jeśli chodzi o pogodę to nie musimy się o nią martwić, na Malcie jest bardzo ciepło, a od dawna panuje susza. Natomiast jeśli mamy w planach jedynie leżenie na plaży i odpoczywanie to najlepszym wyborem będzie Fuertaventura, Teneryfa lub Lanzarote. Nie jest to jeszcze szczyt sezonu, więc można trafić na ciekawe oferty cenowe, które pozwolą na wyjazd całej rodziny pod palmy, ale tam raczej nie ma co liczyć na wielkanocny klimat.

Wszystkim polecam wyjazdy, nie tylko długie urlopu, ale też krótkie weekendowe wypady, dlatego bardzo mnie cieszy obecny trend, oby tak dalej i częściej. Święta wielkanocne to nie tylko siedzenie przy stole od samego śniadania, najważniejsze, żeby odpocząć i spędzić miło czas z najbliższymi, nawet jeśli będzie to pod palmą na Teneryfie.

Grafika: 1. 2.

A wy zostajecie w domu na Wielkanoc czy wyjeżdżacie gdzieś z rodziną?