W następną sobotę wybieramy się do Barcelony na „wydłużony” weekend. Od dawna planowaliśmy się tam wybrać, ale cały czas cena biletów była za wysoka.

W połowie stycznia na stronie linii Norwegian pojawiła się promocja, więc, jak zawsze, nie zastanawiając się długo kupiliśmy bilety. Tak naprawdę ja się w ogóle nie zastanawiałam, bo zostałam postawiona przed faktem dokonanym i o kupnie biletów dowiedziałam się już po promocji.

2

Jak wiecie, w lutym lecieliśmy na naszą wymarzoną podróż do Nowego Jorku (bilety też kupowane spontanicznie), dlatego szybko zapomnieliśmy o tym, że w zanadrzu mamy wygrzewanie się w słonecznej Barcelonie.

Teraz do wyjazdu zostało już tylko parę dni, więc czas najwyższy dowiedzieć się czegoś więcej o Hiszpanii, w której jeszcze żadne z nas nie było, a przede wszystkim o (podobno) urokliwym mieście – Barcelonie.

4

Barcelona położona jest w Katalonii (wspólnota autonomiczna Hiszpanii). Katalończycy chcieliby odłączyć się od Hiszpanii, bo czują się oddzielnym państwem, mają nawet swoją flagę, hymn i reprezentację w piłce nożnej, ale niezrzeszoną w FIFA.

Język:

W Hiszpanii najłatwiej porozumieć się oczywiście po hiszpańsku, znacznie trudniej po angielsku. Podobno Hiszpanie są „trochę” leniwi i nie chce im się uczyć angielskiego, ani tym bardziej rozmawiać w tym języku. Mam nadzieje, że to jedynie plotki, bo inaczej ciężko będzie mi się z nimi porozumieć, pozostanie jedynie korzystanie z „języka ciała”.

3

Kuchnia:

Kuchnia katalońska w dużej mierze opiera się na daniach rybnych i owocach morza. Bardzo mnie cieszy perspektywa objedzenia się świeżymi owocami morza. W Hiszpanii bardzo popularne są również tapas, czyli niewielkie przekąski podawane na ciepło lub na zimno. Dzięki małym wielkościom, możemy wypróbować więcej różnych przekąsek, bez nadmiernego objadania się.

1

Co warto zobaczyć:

Słynną ulicę La Rambla, plac Kataloński, Sagrada Familia, Camp Nou, Casa Batlló – muzeum, La Pedrera, targ La Boqueria, Park Güell i muzeum Gaudi’ego oraz wiele innych.

5

A wy byliście już w Barcelonie?