Już parę dni po Dniu Matki jest największe święto dzieci, czyli Dzień Dziecka, co zapewne nie jest przypadkiem.

My w tym roku jeszcze nie obchodzimy Dnia Dziecka, bo zostały co najmniej 3 miesiące zanim Maleństwo będzie z nami. Jednak gdybym miała sprawić prezent dla mojego albo jakiegoś innego maluszka wiem, z czego bym wybierała. Poniżej przedstawiam Wam listę moich dziesięciu wyborów (kolejność przypadkowa), które chciałabym dać mojemu Maleństwu nie tylko na Dzień Dziecka:

1. Szumiś (Whisbear) – to miś, dzięki któremu młode mamy nie muszą już stać nad maluszkiem z suszarką w ręku, jak robiły to nasze mamy i starsze koleżanki, wystarczy włączyć Szumisia, położyć w łóżeczku, albo za pomocą magnesów znajdujących się w łapkach przyczepić do wózka, a wydobywający się dźwięk uspokoi maluszka i pomoże mu usnąć;

szumiś-whisbear

2. kocyk z La Millou – te mięciutkie i designerskie dwustronne kocyki (z jednej strony miękka bawełna, z drugiej milutki i oryginalny minky), są absolutnym must have każdego, nie tylko maluszka, a ilość wzorów bawełny i kolorów minky zaspokoi najbardziej wyszukane gusta albo przyprawi o zawrót głowy, jak było w moim przypadku;

kocyk-Lamillou

3. Zawieszka z Gryzakiem Morscy Przyjaciele – Lilliputiens – każdy Morski Przyjaciel został wykonany z materiału o innej fakturze i posiada inną funkcję (np. pingwinek piszczy, żabka wibruje), dzięki czemu zabawka będzie bardzo interesująca dla maluszka i możliwe, że zajmie go na dłuższą chwilę. Zawieszka może być stale z maleństwem, gdyż za pomocą rzepa można przyczepić ją do wózka, fotelika bądź łóżeczka.

Liliputiens-morscy-przyjaciele

4. królik z La Millou – kolejny gadżet od jednej z moich ulubionych polskich marek, jest dostępny w dwóch rozmiarach – 23 i 40 cm, uszy królika są dwustronne, tak jak kocyki, a całe ciało jest zrobione z kolorowego minky. Również w przypadku królików ilość wzorów bawełny i kolorów minky może przyprawić, o zawrót głowy, polecam mój sposób, czyli wybranie królika pod kolor posiadanego kocyka 😉 Mniejszy królik może być wspaniałym pluszakiem już od pierwszych dni maluszka, a długie uszy ułatwią małym rączkom chwycenie zabawki;

królik-LaMillou

5. Płyta z kołysankami – podobno powinno się puszczać muzykę klasyczną albo po prostu ładne, spokojne melodie jeszcze w czasie kiedy maluszki są w brzuszkach mam, a jak później maleństwo usłyszy taką kołysankę to od razu szybciej zasypia, warto więc wypróbować. Ja staram się puszczać kołysanki już teraz, ale niestety nie zawsze o tym pamiętam.

kołysanki

6. Książka „Oczami Maluszka” – te czarno – białe sztywne ilustracje zostały przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. Skoro naukowcy stwierdzili, że właśnie takie, kontrastowe ilustracje odpowiadają maluszkowi, to oczywiste, że trzeba zapewnić mu od początku to co dla niego najlepsze, a zwykłe książeczki pełne kolorowych obrazków to może być za dużo jak na początek dla takiego malucha.

oczami-maluszka

7. Mata edukacyjna Sowa – kolorowa i miękka mata edukacyjna to świetna rozrywka do samodzielnej zabawy dla maluszka. Wystarczy położyć matę na środku pokoju, z dala od niebezpiecznych krawędzi i przedmiotów, a następnie ułożyć maleństwo na brzuszku na macie i maluszek ma mnóstwo zabawy, a rodzice mają na chwilę całkowicie wolne ręce. Dodatkowo, mata wyposażona jest w specjalną poduszeczkę, dzięki której maluszek utrzymuje prawidłową pozycję.

mata-edukacyjna-sowa

8. Chustka-przytulanka – to połączenie milutkiej chusteczki i przytulanki, maluszki bardzo często nie rozstają się z tego typu zabawkami, często zasypiają na nich albo trzymając je w rączce, gdyż są one miłe w dotyku, łatwo je chwycić i wszędzie się zmieszczą.

szmatka-przytulanka

9. Żyrafa Sophie – czyli kultowa gumowa zabawka, absolutny must have dla małych chłopców i dziewczynek. Jest łatwa do chwycenia i idealna jako pierwszy gryzak, bo jest wykonana z atestowanych farb i materiałów. Dodatkową atrakcją jest to, że po ściśnięciu piszczy;

żyrafa-Sophie

10. Siebie – bo przecież taki maluch najbardziej potrzebuje mamy i taty, przy których czuje się najbezpieczniej i którzy zaspokajają wszystkie jego potrzeby. Rodzice zastąpią maleństwu wszystkie gadżety i must-have’y świata, ale nigdy na odwrót.

tata

Grafika: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.

A co Wy podarowaliście w tym roku swoim pociechom?