Co prawda do Mikołajek zostało już tylko kilka dni, ale napewno są jeszcze rodzice, którzy tak jak my zostawili kupowanie prezentów mikołajkowych na ostatnią chwilę.

Hania, która za kilkanaście dni skończy 3 miesiące jeszcze nie potrafi złapać żadnej zabawki w swoje rączki, ale coraz częściej i coraz dłużej interesuje się i wodzi wzrokiem za rzeczami, które jej pokazujemy.

W tej chwili ciężko powiedzieć co jej się spodoba i czym będzie chciała się bawić za jakiś czas, dlatego tak długo ociągałam się z wyborem prezentów dla niej. Mikołajki kojarzą mi się z mniejszymi prezentami, które u mnie w domu wkładano do butów, dlatego dzień przed rodzice zawsze kazali mi wyczyścić buty. Raz nawet dostałam rózgę dla żartu, ale  tak bardzo się tym przejęłam i rozpłakałam, że nie interesowały mnie już żadne prezenty.

Hania napewno nie dostanie od Mikołaja rózgi (przynajmniej w tym roku), za to dostanie coś z następujących propozycji:

1. Lampka nocna Pixie – daje delikatne światło, dzięki któremu dziecko nie będę się bało spania w ciemności i jednocześnie nie będzie musiało zasypiać przy mocnym świetle. Atutem tej lampki jest to, że maluszek może łapać tę lampkę w rączki;pixie-lampka-nocna2. Obal Sowa firmy Skip Hop – to dwa w jednym – piłka i gryzak –  dziecko może się tym bawić na wiele sposobów, może        rzucać, turlać, gryźć i bez problemu chwycić małymi paluszkami;obal-sowa-skip-hop3. Piszczałka Małpka również firmy Skip Hop – to grzechotka z miłego materiału o kształcie ułatwiającym trzymanie jej w małej rączce;piszczałka-małpka4. Nakładanka Sowa ze Skip Hop – to kreatywna zabawka co prawda dopiero od 6 miesiąca życia, ale spokojnie może poczekać na maluszka;nakładanka-sowa-skip-hop5. Zawieszka Bandana Buddies Lis z firmy Skip Hop – to miękka zabawka edukacyjna wykonana z różnych materiałów, którą można przyczepić m.in. do maty edukacyjnej lub do wózka;zawieszka-bandana-buddies-lis6. Karty Oczami Maluszka – mamy już książeczki z tej serii i Hania bardzo lubi na nie patrzeć, więc teraz musimy zaopatrzyć się w te karty;karty-oczami-maluszka7. Gryzak firmy Lullalove – niestety w każdej chwili może się pojawić problem rosnących zębów, więc lepiej mieć w zanadrzu przygotowany gryzak, a te z firmy Lullalove są wykonane z drewna, a dzięki temu są ekologiczne, antybakteryjne, naturalne, antyalergiczne i nietoksyczne i po prostu wyglądają obłędnie;
gryzak-lullalove
8. Grzechotka kotek Gros ChACHA Moulin Roty – to urocza zabawka wykonana z miękkiego materiału, którą łatwo złapać małą rączką;grzechotka-kotek-gros-chacha-moulin-roty9. Opaski i spinki firmy Kollale – żeby małe i urocze dziewczynki były jeszcze bardziej słodkie;kollale10. Pieluszki muślinowe – bardzo milutkie pieluszki ułatwiające zasypianie, którymi można  również okryć maluszka np. po wyjęciu z ciepłego łóżeczka.DSC_0500

A co Wy w tym roku włożycie do butów lub pod poduszki swoich dzieci?