Którą lepiej wybrać?

DSC_0103

Wybór butelki to niby banalna sprawa, sytuacja komplikuje się w przypadku karmienia piersią, kiedy chcemy podać ściągnięte mleko bądź przy tzw. karmieniu mieszanym, czyli karmienie piersią plus dokarmianie mlekiem modyfikowanym.

Chodzi o to, żeby karmienie piersią nie zostało zakłócone przez karmienie butelką, aby nawyki nabyte podczas karmienia piersią zostały zachowane.

Ze względu na to, że od samego urodzenia się Hani, co najmniej raz w tygodniu przez kilka godzin nie ma mnie w domu, gdyż chodzę na zajęcia z aplikacji adwokackiej, dlatego też na początku zaopatrzyliśmy się w butelkę, którą Hania mogła mieć podawane moje mleko.

DSC_0119

Nasz pierwszy wybór padł na wszędzie zachwalaną butelkę MIMIJUMI, której smoczek materiałem jak i kolorystyką ma naśladować pod względem wyglądu i dotyku piersi mamy. Niestety to nie wystarcza. Po przechyleniu mleko w zasadzie samo płynie z butelki MIMIJUMI, dziecko nie musi się w ogóle wysilać, żeby się pożywić.

Ssanie piersi to dla niemowlaka duży wysiłek, musi się nieźle napracować żeby wystarczająco się pożywić, dlatego podawanie butelki, z której mleko samo leci znacznie szybciej rozleniwia dzieci i często przy kolejnym podawaniu piersi maluch się buntuje.

Na szczęście położna poleciła nam butelkę Calma firmy Medela. Żeby zapoczątkować wypływ mleka, dziecko musi wytworzyć podciśnienie, podobnie jak przy karmieniu piersią, dzięki czemu zachowuje naturalne odruchy ssania

Najważniejsze jest to w jaki sposób, szybko czy wolno, mleko przepływa przez smoczek, dlatego wszystkim polecam butelkę Calma firmy Medela. My używamy cały czas, nawet wtedy kiedy podaję Hani tylko wodę.

DSC_0117

Co prawda butelka MIMIJUMI wygląda rewelacyjnie, sam pomysł stworzenia smoczka naśladującego pierś mamy jest genialny, dlatego był to nasz pierwszy wybór. Biorąc pod uwagę jedynie aspekt wizualny, to butelka MIMIJUMI jest świetnym pomysłem na prezent dla młodej mamy, ale np. dla takiej która karmi jedynie mlekiem modyfikowanym. Nawet sposób zapakowania butelki MIMIJUMI jest bardzo oryginalny.

Obie butelki posiadają system antykolkowy.

W zestawie Mimijumi znajdziemy:

• butelkę o pojemności 120 ml bądź 240 ml;

• smoczek o wolnym przepływie;

• osłonkę na smoczek;

• gumową podstawę zapobiegającą przesuwaniu i przewracaniu się butelki.

DSC_0126

W zestawie Calma firmy Medela znajdziemy:

• butelkę o pojemności 150 ml bądź 250 ml;

• 3-częściowy smoczek o wolnym przepływie;

• osłonkę na smoczek;

• zamknięcie do butelki.

DSC_0133

A jakie są Wasze sprawdzone butelki?